2020/05/28

Žvalgų Spąstai ir Verbavimo Būdai

Kuo profesionalesnis žvalgas, tuo didesnis niekšas jis yra. Geras žvalgas privalo turėti šias charakterio savybes: drąsą, ryžtą, atkaklumą, protą, gudrumą, sumanumą, gebėti operatyviai orientuotis naujose situacijose ir priimti tinkamus sprendimus, būti skvarbaus mąstymo. Žvalgas asas taip pat privalo būti geru manipuliatoriumi, mokėti šantažuoti, meluoti, apgaudinėti, dezinformuoti, įvilioti į spąstus, būti dviveidžiu, abejingu, nesąžiningu ir labai geru aktoriumi.

Visų žvalgų pagrindinis uždavinys yra sukurti platų ir kokybišką agentūrinį tinklą. Kuo daugiau agentų dirbs jam, tuo daugiau informacijos turės. Jie laiku informuos šį apie kylančias grėsmes ir pavojus, taip pat duos išsamių atsakymų į iškilusius klausimus. Agentai taip pat pasirūpins, kad būtų priimti žvalgui reikalingi ir jo šeimininkus tenkinantys sprendimai.

Žvalgas privalo nuolat verbuoti, verbuoti ir dar kartą verbuoti. Jis turi parinkti kandidatus, kurie turėtų taip pat verbuoti, juos ištyrinėti, rasti silpniausią vietą, apsukti ir užverbuoti. Žvalgas turi sugebėti per kuo trumpesnį laiką įgauti žmogaus pasitikėjimą, priversti patikėti juo ir išpasakoti jam savo ir draugų, bendradarbių, darbovietės paslaptis ir blogybes. Būtų viskas labai paprasta, jeigu kiekvienas žmogus lengvai sutiktų dirbti žvalgu – būti jo agentu. Gyvenimas yra sudėtingas, o žmonės yra dar sudėtingesni. Todėl žvalgas privalo sugalvoti daug įvairių spąstų (fintų), kaip priversti žmogų dirbti jam, išduoti draugus, kolegas ir jų paslaptis.

Pateikiame dažnus, žvalgų taikomus spąstų būdus. Žinokite juos ir saugokitės.

Medaus. Jūs turite silpnybę – mėgstate seksą? Be jo tiesiog neįsivaizduojate savo gyvenimo? Apie šią silpnybę žvalgas tikrai sužinos ir būtinai ja pasinaudos. Jis supažindins jus su gražia moterimi ar gražiu vyru. Jūs susidomėsite juo ir smagiai praleisite naktį ar savaitgalį kartu. Aišku, visas jūsų meilės aktas bus užfiksuotas. Padaryti garso ir vaizdo įrašai. Po kelių dienų sulauksite svečių. Žvalgas padės ant stalo nuotraukas ir įrašus, pasakys, kad jeigu nenorite turėti problemų ateityje ar kad šios nuotraukos taptų viešos ir žinomos jūsų artimiesiems, tai kalbėkite ir sutikite su manimi kalbėti visada, kai man to reikės. Tai – jūsų pasirinkimas.

Meilės. Šis būdas – sudėtingesnis procesas, tačiau labai efektyvus. Žvalgas pagal jūsų skonį, o jį sužino ištyrinėjęs ir išnagrinėjęs jus, suranda žmogų. Dažniausiai tai būna kitas agentas arba kitas žvalgas. Jis arba ji pradeda su jumis bendrauti. Netyčinį susitikimą taip pat organizuoja žvalgas. Jauko užmetimą ir pretekstą dar kartą susitikti taip pat suplanuoja žvalgas. Po kelių susitikimų įsiplieskia jausmai. Pradžioje žavesio ir aistros, o vėliau meilės. Meilė yra itin didelis jausmas, priverčiantis žmogų atlikti neįsivaizduojamus dalykus. Įsimylėjęs žmogus nemato jokių kliūčių dirbti žvalgui ir padėti jam.

Karjeros. Ne paslaptis, kad žvalgai turi ne po vieną agentą. Jie turi jų tinklą. O jeigu žvalgo tinklą ir jei pridėsi prie dar kelių žvalgų tinklo, tai gausi labai didelį tinklą. Dažnai vienoje ir toje pačioje įstaigoje arba aukštesnėje instancijoje, arba įtakingoje politinėje partijoje atsiranda reikalingų agentų, kurie, žvalgo nurodymu, sudaro puikias galimybes jūsų karjerai. Jūs džiaugiatės naujais pasiekimais, nauju darbo užmokesčiu, įtaka ir garbe, o žvalgas džiaugiasi naujomis galimybėmis ir nauja gaunama informacija.

Avantiūrų. Jūs mėgstate knygas apie šnipus, paslaptis ir rizikuoti. Adrenalinas jums suteikia malonius pojūčius. Jūs stengiatės jo gauti vis daugiau ir daugiau. Žvalgas, atlikęs jūsų asmenybės analizę ir nustatęs šį charakterio bruožą, būtinai juo pasinaudos. Jis pažadės jums tokių stulbinamų dalykų, kad aiksėsite iš nuostabos ir norėsite, kuo greičiau juos išbandyti. Vis dėlto gyvenimas yra ne pasaka ir ne svajonė. Kai tik sutiksite padėti žvalgui, jis jus apkraus tokiu juodu darbu ir tokiais reikalavimais, kad visa jūsų romantika apie superagentų darbą išgaruos kaip mat.

Ideologiniai. Žvalgai, prieš pradėdami dirbti kitoje valstybėje, pirmiausia išsiaiškina, koks yra tos valstybės politinis ir visuomeninis gyvenimas. Ar yra opozicija? Ar ji stipri? Ar klesti korupcija? Ar valdžia klauso visuomenės ir dirba jos naudai, ar rūpinasi tik savo interesais? Žvalgas, suradęs žmonių grupę, kuri yra labai nepatenkinta vykdoma politika, būtinai pasistengs ją išnaudoti savo tikslams. Jis susitiks su šia žmonių grupe, jų atstovais. Jis kalbės apie politiką, reikš nepasitenkinimą valdžia, jos vykdomomis reformomis. Jis taps savu ir net radikalesniu, nei jūs pats esate. Jis taps jūsų kovos sąjungininku. Vėliau siekiant greičiau įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, jis pasiūlys tapti agentu, rinkti informaciją ir ją teikti jam. O kaip gi gali nepadėti bendražygiui? Nejaugi atsisakysi?

Nacionalistiniai. Tai yra beveik tas pat, kaip ir ideologiniai spąstai. Žvalgai dažnai naudoja šį būdą žydų ar musulmonų tautų bendruomenėse. Nacionalistiniai klausimai tampa svarbiausiais klausimais gyvenime. Visi kiti yra antraeiliai. Jeigu žmogus vis dar būna nepribrendęs radikalesniems veiksmams, sutikti dirbti agentu, tai jam „smegenis plauna“ iki tol, kol jis tampa visiškai pasiruošęs dirbti. Ne šiaip sau yra teigiama, kad Izraelio žvalgyba „Mossad“ yra stipriausia žvalgyba pasaulyje. Ji kitose valstybėse verbuoja agentus šiuo būdu. Dažnai net verbuoti nereikia. Užtenka tik kreiptis ir paprašyti pagalbos.

Įsiminkite visam gyvenimui: kuo profesionalesnis žvalgas, tuo didesnis niekšas jis yra. Tokia jau žvalgo prigimtis. Pagrindinis jo uždavinys yra įtikinti jus, apsukti jums galvą tam, kad juo patikėtumėte ir atskleistumėte visas paslaptis, o kai tai padarysite, iš karto, tą pačią minutę, jis jumis pasinaudos ir išduos.

Alfa.lt

 

Dalintis