2020/05/28

Užsieniečiai Rusijoje: Domiesi Istorija – Vadinasi, Šnipas

Domėjimasis Rusijos istorija, susipažinimas su pirminiais šaltiniais kelia grėsmę Rusijos nacionaliniam saugumui. Tas, kas renka šimto metų senumo informaciją apie Rusijoje vykusius įvykius, yra šnipas, kuris turi būti išvytas iš šalies. Jis siekia surengti revoliuciją Rusijoje ir nuversti Vladimiro Putino valdžią.

Galvojate, kad esu išprotėjęs ir rašau visokias nesąmones. Patikinu jus – tikrai ne. Jaučiuosi puikiai. Rašydamas straipsnį, remiuosi faktais, kurie visai neseniai buvo atskleisti Didžiosios Britanijos ir Rusijos žiniasklaidos priemonėse. Rusijos Federalinės saugumo tarnybos (FST) pareigūnai Žemutiniame Naugarde sulaikė 25 metų studentę iš Didžiosios Britanijos ir pareiškė jai įtarimus šnipinėjimu ir griaunamąja veikla Rusijoje.

Sulaikymo metu studentė Laura Sumner sėdėjo Žemutinio Naugardo valstybinio archyvo pastate ir skaitė pirminius 1917 metų tuometinės valdžios dokumentus. Teisę jai susipažinti su šiais dokumentais suteikė archyvo darbuotojai, nes tokia buvo nusistovėjusi tvarka ir praktika. Bendradarbiavimas tarp Rusijos ir kitų pasaulio šalių mokslininkų iki šiol vyko normaliai. Tačiau dabar viskas pasikeitė.

View image on Twitter

Aiškėja, kad FST kruopščiai tiria į Rusiją atvykusių užsienio mokslininkų ir su jais susijusių asmenų veiklą. Jie įtaria, kad Vakarų šalių žvalgybos, prisidengusios mokslininkų vardais, šnipinėja ir Rusijoje vykdo žvalgybines operacijas. Neaišku, kokiu būdu FST gavo informacijos apie itin Rusijos valstybei pavojingą L. Sumner veiklą. Gal jie ją sekė nuo pat jos atvykimo į Rusiją? Gal FST agentas, dirbantis valstybės archyvuose, slapta pranešė apie pavojų saugumo pareigūnams? Neaišku. Tačiau aišku tiek, kad jauna mergina, mylinti šunis ir istoriją, buvo sekama ir prižiūrima. Pareigūnai laukė, kol ji pradės daryti, jų akimis žiūrint, nusikaltimą prieš valstybę.

Vos tik L. Sumner paėmė dokumentus, nusinešė juos prie stalo ir pradėjo nagrinėti, į salę įsiveržė FST agentų būrelis. Jie blokavo visus išėjimus iš pastato. Visų kitų salėje esančių asmenų akyse pareigūnai išsivedė vargšę, išsigandusią Vakarų valstybių „šnipę“ iš salės ir nusivežė į specialias tardymui skirtas patalpas.

Studentė buvo tardoma. Kokiu tikslu atvyko į Rusiją? Kodėl siekė susipažinti su 1917 metais Rusijoje vykusiais revoliuciniais įvykiais? Kodėl ją domino tų metų darbininkų gyvenimo sąlygos, tarpusavio santykiai ir ryšiai su revoliucionieriais? Nuo kada ji dirba Vakarų žvalgyboms? Kas jai formuoja uždavinius? Kas siuntė ją į Rusiją? Kaip Vakarų žvalgyba ruošiasi kurstyti revoliuciją Rusijoje ir pakeisti V. Putino valdžią? Kas sieja ją ir profesorę Sarah Badcock? Tokie klausimai, kaip galima spėti, jaunai studentei buvo užduoti tardymo metu.

L. Sumner buvo pripažinta kalta pažeidusi turistų Rusijoje buvimo tvarką. Teismas jai skyrė piniginę baudą, o FST išvijo ją iš šalies, nes tolimesnis jos buvimas Rusijos teritorijoje esą kėlė itin didelę grėsmę šalies nacionaliniam saugumui.

Rusijos leidinys „Lifenews”, palaikantis Kremlių ir nuolat skleidžiantis dezinformaciją bei Kremliaus propagandą Vakarų pasauliui, išdidžiai pranešė, kad Rusijos saugumo struktūros identifikavo ir neutralizavo Didžiosios Britanijos žvalgybos šnipę L. Sumner, kuri, apsimetusi studente rinko ir analizavo informaciją apie 1917 metų revoliuciją Rusijoje. L. Sumner, veikusi kartu su Notingemo universiteto profesore, Rusijos istorijos eksperte S. Badcock, – neva pagrindinė „oranžinių revoliucijų“ rengėja buvusiose sovietinėse respublikose.

Ši istorija yra labai svarbi tiems asmenims, kurie su įvairiais reikalais vyksta į Rusiją. Kiekvienas iš jų gali susidurti su Rusijos slaptosiomis tarnybomis ir jų atžvilgiu atliekamomis provokacijomis. Kiekvienas iš jų gali būti apkaltintas pavojinga Rusijos nacionaliniam saugumui veikla ir sulaikytas.

Atminkite, kad Rusijoje grįžo seni KGB darbo metodai. Kiekvienas užsienietis yra potencialus Rusijos valstybės priešas, todėl turi būti nuolat sekamas. Jei didžiuosiuose miestuose FST ir policija nelabai turi fizinių galimybių sekti kiekvieną užsienietį, tai provincijos miestuose ir miesteliuose užsieniečiai prižiūrimi itin akylai. Nepakliūkite į jums paspęstus spąstus. Turėsite daug, labai daug problemų.

Alfa.lt

Dalintis