2024/03/02

JAV Žvalgai Maištauja Prieš D.Trumpo Administraciją

JAV prezidento D.Trumpo vyriausiojo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais M.Flynn problema tęsiasi ir aštrėja. Paaiškėjo, kad jis susitikinėjo su Rusijos ambasadoriumi S.Kisliaku ir kalbėjosi apie sankcijų Rusijai atšaukimą. Paaiškėjo, kad jis melavo visiems, teigdamas, kad apie sankcijas su ambasadoriumi nekalbėjo. Taip pat paaiškėjo, kad jis pavedė viceprezidentą Mike Pence, kuris televizijoje tvirtino, kad Flynnas su Rusijos ambasadoriumi nekalbėjo apie sankcijas.

Tačiau kol kas M.Flynn nesirengia trauktis ir kol kas niekas nesirengia jo atleisti. Beje jis jau buvo vieną kartą atleistas iš užimamų aukštų pareigų žvalgyboje dėl profesionalumo stokos.

JAV žvalgybos bendruomenės tiesiogine ta žodžio prasme maištauja prieš D.Trumpą ir jo administraciją. Jos nepasitiki D.Trumpo administracija ir bijosi,kad svarbi žvalgybinė informacija gali nutekėti Rusijai. Be to pats D.Trumpas ne vieną kartą išreiškė nepasitikėjimą savo žvalgybomis, šaipėsi iš jų ir niekino jų darbą. Jis atsisakė kasdieninės žvalgybos informacijos.

NSA saugumo agentūra atšaukė savo žmones iš Baltųjų rūmų ir nutraukė itin jautrios informacijos tiekimą prezidentui. O kam? Vis vien jis jos neskaito, o jei jo aplinkos žmonės perskaito, tai atsiranda pavojus tam, kad informacija gali būti nutekinta. Pentagono žvalgyba nuo sausio 20 dienos stipriai apribojo informacijos teikimą, nes jie įtarė, kad prezidentūroje esančias patalas, taip vadinamas „SITROOM“, kuriose vyksta žvalgybinės informacijos aptarimai, stebi Rusijos akis. To anksčiau nėra buvę.

Verta priminti, kad JAV žvalgybos bendruomenės, atlikdamos D.Trumpo dosjė turinio patikrinimą, nustatė, kad dalis informacijos tvirtinasi, ne ta dalis, kurioje yra kalbama apie pasilinksminimus su Rusijos merginomis, bet ta dalis, kurioje vyko kontaktai tarp D.Trumpo aplinkos ir Kremliaus žmonių.

Taip pat JAV žvalgybos bendruomenei priklausantys buvę žvalgai naujienų portalams pranešė savo pastebėjimus apie tai, kad Floridoje galimai JAV prezidentas D.Trumpas susitiko su Rusijos oligarchu Dmitrijumi Rybolovlevu. Jie abu kartu dirbo nekilnojamojo turto versle, suku šimtamilijoninius verslus. Žvalgybininkai atkreipė dėmesį į D.Rybolovlevu privataus lėktuvo skraidymo maršrutus. Jis ne pirmą kartą be jokios rimtos priežasties atskrenda į miestą, kuriame tą pačią dieną lankosi JAV prezidentas D.Trumpas. Taip buvo atsitikę, kai Rusijos oligarchas sėdo į savo lėktuvą ir iš Šveicarijos nuskrido į Konkordo miestą, Šiaurės Karolinoje. Ten lankėsi D.Trumpas. Dabar Rusijos oligarchas netikėtai atsirado Floridoje toj vietoj, kur lankosi D.Trumpas, JAV prezidentas. Sutapimai? Gal būt.

Dalintis