2024/03/02

Buvusio Žvalgo Auksinės Mintys

Profesorius Johnas Schindleris ilgus metus dirbo JAV Nacionalinėje saugumo agentūroje, šiuo metu dėsto karinių jūrų pajėgų karo koledže.Teikiu jo visiškai neseniai „Twitter“ išsakytas auksines mintis.

Žvalgybos tarnybos analitikas, kuris nežino priešo šalies kalbos, kultūros ir istorijos yra ne tik nenaudingas ir beviltiškas, bet pavojingas.

 

 

Jeigu nesupranti informacijos rinkimo proceso, tai nesupranti žvalgybos paskirties.

Jeigu nežinai ir nesupranti, kaip tavo priešas dirba, kaip jis renka informaciją ir kaip bando sutrukdyti tau rinkti informaciją, tai tu visiškai nieko nežinai ir nesupranti.

Niekada neturėk daug žvalgybos tarnybų. Įsitikink, kad jos yra tavo žvalgybos, o ne priešo.

Jeigu tu nekontroliuoji gatvės, tai greitai ją kontroliuos kiti. Ir net nepastebėsi, kaip pats tapsi kontroliuojamas.

Geriausias būdas apsaugoti savo paslaptis yra vogti priešo paslaptis.

Kuo didesnė biurokratija, tuo silpnesnė žvalgybos tarnyba.

SIGINT yra aukso šaltinis, tačiau jei priešas pats nesupranta savo sukurtos sistemos, tai jos niekas nesupras. (SIGINT – signalų žvalgyba).

Nėra naujų žvalgybos idėjų. Rusai, britai, prancūzai arba Izraelis visas idėjas sugalvojo ir jau įgyvendino. Tau reikia jas paimti, patobulinti ir efektyviau įgyvendinti.

Visi svarbiausi žvalgybos metodai yra žinomi ir ištobulinti Rusijos žvalgų. Mums reikia išsiaiškinti šiuos metodus ir efektyviau juos panaudoti.

Generolai nemėgsta skaityti. Generolai mėgsta nuotraukas. Jiems IMINT žvalgyba yra svarbesnė ir įdomesnė nei kitos žvalgybos rūšys net tada, kai matosi akivaizdi nesąmonė. (IMINT– vaizdo žvalgyba, nuotraukos).

Jungtinių Amerikos Valstijų žvalgyba yra pasaulio didysis sarginis šuo, ypač dėl SIGINT&IMINT žvalgybos programų, tačiau gremėzdiška biurokratija jos galias sumažina perpus.

Yra dvi žvalgybos rūšys: ta, kuri į viską žiūri globaliai, bando suprasti ir matyti visą vaizdą, ir ta, kuri taip nežiūri. Pirmai grupei priklauso tik keletas žvalgybų. Antrą grupę sudaro dauguma.

Geras analitikas yra didelė vertybė. Gerų analitikų yra tik keletas. Su jais dirbti yra sunku. Jų elgesys keistas, mąstymas ne visada suprantamas. Jie neklauso nurodymų. Juos sunku valdyti ir kontroliuoti.

Nesvarbu, ką tu žinai ir apie ką tu žinai. Svarbu, ką tu žinai apie tą, apie kurį reikia žinoti ir išvis ar jį žinai.

Analitikas, kuris tikrai žino ir supranta tyrimo objektą, yra vertas aukso tiek, kiek jis pats sveria. Tačiau tokio lygio analitikų yra labai mažai ir jie yra labai keisti. Bendradarbiai jų nekenčia.

Jeigu tu manai, kad kontržvalgybos paskirtis yra gaudyti šnipus, tai tu nieko nežinai ir nieko nesupranti apie kontržvalgybą.

Jeigu valstybė neturi kompetentingos kontržvalgybos, tai žvalgybos tarnyba nereikalinga, nes ji jau pralaimėjo.

Žvalgybos tarnyba yra visuomenės atspindys. Ne visada matome puikų paveikslą.

 

Alfa.lt

 

 

Dalintis