2022/07/01

Ateitis

Slaptosios tarnybos žmogų seka visose viešosiose vietose: gatvėse, parkuose, aikštėse, viešajame transporte, patalpose. Užmaskuotos ir viešos aukštos kokybės video kameros yra montuojamos didžiuosiuose miestuose. Kiekvieno žmogaus judėjimas yra fiksuojamas. Video kameros fiksuoja asmens veido bruožus, kūno sudėjimą, eiseną, juos analizuoja ir sulygina su duomenų bazėje esančiais asmenų veido, kūno, eisenos bruožais.

Žmogų sekti galima naudojant jo paties personalinį kompiuterį. Yra specialios programos, kurias instaliavus į asmens kompiuterį galima per kompiuterio WEB kamerą matyti kas vyksta patalpoje, per kompiuterio mikrofono sistemą girdėti patalpoje vykstančius pokalbius. Žmogaus visa veikla internete yra jau dabar matoma.

Išmanieji telefonai yra itin tobulas šnipinėjimo įrenginys jūsų kišenėje. Šio telefono dėka slaptosios tarnybos gauna daug informacijos apie žmogaus privatų gyvenimą, jo judėjimą, draugus, pomėgius, problemas. JAV žvalgybos turi galimybę naudoti žmogaus mobilųjį telefoną kaip „blakę“.

Netrukus kiekvieno žmogaus elgesį vertins kompiuteris. Į jo atmintį suplauks informacija iš visų aukščiau minėtų šaltinių. Kompiuteris nuolat vertins kiekvieno žmogaus elgesį pagal tam tikrus kriterijus. Kai žmogaus elgesys pradės kelti pavojų, tai įsijungs prevencinė sistema. Žmogui bus uždrausta naudotis bankinėmis kortelėmis, siųsti elektroninius laiškus, pirkti internetu bilietus, internetu pervesti pinigus, mobilaus ryšio telefonas bus blokuotas ir už keliasdešimties minučių jį aplankys pareigūnas.

Greitu laiku žmogus niekur nebus saugus nei gatvėje, nei viešoje patalpoje, nei namuose, nei biure, nei išvietėje. Visur jį stebės akyli valdžios akis. Kuo stipresnės sekimo sistemos, tuo labiau priklausomas žmogus.

Dalintis