2022/07/01

Ar Gerai, kad Pranckietis Susitiko su Udalcovu?

Lietuvos Seimo pirmininkas Pranckietis susitiko su Rusijos ambasadoriumi Udalcovu. Lietuvoje kilo isterija. Gerai, kad tik viename Lietuvos visuomenės sluoksnyje, kuriame vien tik žodis Rusija sukelia dideles emocines bangas. Bet tai ne dėl to, kad jie tikrai yra pikti ant Rusijos, o dėl to, kad jų sluoksnyje taip elgtis yra madinga ir materialiai naudinga. Daugelis šių asmenų 2006-2007 -2008 metais krūtine gynė Rusijos žvalgybos galimai priedanginės įmonės interesus.

Ar gerai, kad įvyko susitikimas? Manau, kad gerai. Kodėl?

  1. Kalbėti reikia visada. Kalbėti reikia net tuomet kai vienas kitam į akis žiūrėti negali. Kalbėdamas keitiesi pats ir keiti kitus. Kalbėjimas yra taikos, o ne karo kelias. Kvaila atsisakyti kalbėti vien tik dėl to, kad nepatinka ar yra nepriimtina kitos šalies politika.
  1. Bendradarbiauti su kaimynais reikia ir netgi būtina visose srityse, nes bendradarbiavimas kelia mūsų šalies gyventojų gerovę, didina saugumą.
  1. Reikia turėti aiškią poziciją Rusijos vidaus ir užsienio politikos atžvilgiu. Šią poziciją būtina išsakyti visų susitikimų metu ir ypatingai ją ištrimituoti po susitikimų kalbantis su žurnalistais, oficialiai pranešant, kad mes nei per žingsnį neužleidome savo pozicijų, kad mes gynėme ir ginsime savo vertybes, interesus ir reikalausime, kad juos gerbtų Rusija. Rusijos veiksmai Ukrainoje, svetimų teritorijų užgrobimas yra nepriimtinas ir smerktinas. Europos Sąjunga ir Lietuva tame tarpe taiko Rusijai ekonomines sankcijas. Jas reikia taikyti  ir jų griežtai laikytis toliau ir gal net išplėsti, kad poveikis būtų didesnis. Rusija turi aiškiai suvokti mūsų poziciją, mūsų atliekamus ir siūlomus naujus veiksmus šiuo klausimu bei motyvus.

Valstybės, nežiūrint į tai, kokios jos yra priešiškos viena kitai, privalo palaikyti ryšius. Ukraina ir ta kalbasi su Rusija, nežiūrint į tai, kad beveik kiekvieną dieną Rusijos kariai ir jos remiami banditai žudo Ukrainos karius Ukrainos teritorijoje.

Tačiau mūsų valstybės įstaigos, kurios yra atsakingos už valstybės nacionalinį saugumą turi tinkamai dirbti savo darbą ir neutralizuoti visus Rusijos bandymus neteisėtais būdais kištis į mūsų vidaus politiką. Jos turi dirbti savo darbą, o ne imituoti jį. Visi Rusijos bandymai kištis, kenkti mums turi būti paviešinti. Visuomenė privalo žinoti kas vyksta.

Tačiau mūsų politikai ir valdininkai neturėtų susižavėti ilgesniu doleriu siūlomu Rusijos asmenų, nepriklausomai kas jie tokie yra. Niekada nesužinosi kas jie yra iš tikrųjų ir kokias užduotis vykdo. Kentaurų, pusiau dirbančių žvalgybai ar saugumui, pusiau dirbančių versle, Rusijoje yra labai daug. Mūsų politikų ir valdininkų silpnybė pinigams ir paklusnumas stipresniam yra didžiausia grėsmė valstybei.

Dalintis