2022/07/01

Ar Rusijos Valstybė Remia Terorizmą?

Dažniausiai sutariama, kad teroristai yra organizuota žmonių grupė, kuri sistemingais grasinimais bei smurto panaudojimu siekia ideologinių, religinių ar politinių tikslų. Nežiūrint į tai, kad terorizmo sąvoka yra paprasta ir suprantama, ji sukelia gana daug prieštaravimų ir ginčų. Štai ir po pastarųjų mėnesių įvykių gali kilti klausimas, ar Rusija neturėtų būti laikoma šalimi, remiančia terorizmą.

Jei žiūrėsime iš valdžioje esančių žmonių pusės, tos organizacijos, kurios savo ideologiniams, politiniams tikslams pasiekti naudoja smurtą, naikina turtą ir žudo žmones, yra laikomos teroristinėmis, o žmonės, kurie dalyvauja šių organizacijų veikloje – teroristais. Jie yra itin pavojingi valstybei, todėl turi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir nuteisti.

Jei žvelgsime iš perspektyvos žmonių grupės, gyvenančios valstybėje, kur valdžia buvo užgrobta ir naudojama tolesniam žmonių grobstymui, saviraiškos laisvės, kitų teisių ir laisvių varžymui, persekiojimui ir nepagrįstam baudimui, jai gali pasirodyti, kad tikrieji teroristai yra valdžioje atsidūrę žmonės. Atitinkamai ši grupė, imdamasi ryžtingų veiksmų, save gali įvardyti kovotojais už laivę, savo teises bei interesus.

Visą straipsnį skaitykite: http://www.alfa.lt/straipsnis/50149556/ar-rusijos-valstybe-remia-terorizma

Dalintis